Wolontariusze ING wraz z Nadleśnictwem Katowice przeprowadzili na początku października br. akcję budowy lizawek dla zwierząt leśnych. Wykonano 15 lizawek, dzięki którym zwierzyna w okresie zimowym będzie mogła uzupełniać b
Ekologiczne postanowienia noworocznePoczątek roku to czas, który sprzyja refleksjom nad swoimi działaniami oraz nowymi planami. Przedstawiamy więc noworoczne eko postanowienia, które warto wcielić w życie w 2021 roku i utrzyma�
Do wielu osób dotarła już pewnie wiosenna wiadomość o niezwykłej akcji sadzenia 50 tysięcy drzew. Chodzi o PioSęki, czyli drzewka przebojów sadzone przy wtórze grających i śpiewających artystó
Veolia Usługi dla Środowiska S.A. to od kilku tygodni nowa nazwa firmy ONYX Polska S.A. To również początek tworzenia i konsolidacji na polskim rynku nowej grupy kapitałowej w portfelu Veolii Environmental Services, k
Znamy już zwycięzców piątej edycji konkursu grantowego organizowanego w ramach programu ?Po stronie natury?. W tym roku jury wybrało 11 zwycięskich projektów spośród ponad 400 nadesłanych wniosków. Instytucje i placówki zaj
Niemieccy i holenderscy naukowcy stworzyli pierwsze trójwymiarowe obrazy struktur wnętrza polimerowego ogniwa słonecznego w skali nano. Opisane w czasopiśmie Nature Materials badania doprowadziły do odkrycia nieznanych dotąd fakt
Warszawa, 4 grudnia 2019Różne oblicza wolontariatu – P&G celebruje Międzynarodowy Dzień WolontariuszaBlisko 500 pracowników Procter & Gamble wzięło w tym roku dział w licznych inicjatywach wolontariackich współo
27 i 28 maja mobilne centrum naukowe ?Planeta Energii? gościło na Skwerze Pionierów w Kołobrzegu. Wizyta interaktywnego miasteczka to nagroda dla dzieci z grupy świetlicowej i pani Bożeny Ponikiewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 5
W nowoczesnych domach stawiamy na ekologię. Polacy coraz chętniej instalują pompy ciepła i panele fotowoltaicznePolacy stawiają na pompy ciepła i panele fotowoltaiczne. To najpopularniejsze urządzenia służące do pozyskiwania
Już wkrótce Dzień Ziemi. Z tej okazji Park Handlowy Bielany wspólnie z Fundacją Rosa i AG Eko organizują zbiórkę zużytego sprzętu RTV i AGD. To świetna okazja, by łatwo i legalnie pozbyć się elektrośmie