Ponad połowa z szacowanej na 27,5 mln zł inwestycji na rozbudowę i modernizację sieci ciepłowniczej w Ostrołęce zostanie sfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Wkrótce ENERGA OPEC otrzyma pierwszą transzę w wysokości 2
Czym jest energia elektryczna i skąd się bierze? Jak bezpiecznie z niej korzystać? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają dzieci biorące udział w trzeciej edycji edukacyjnego projektu „Planeta Energii”. W rama
Warszawa, 23 stycznia 2020Informacja prasowaOlej palmowy. O co ten raban?1 lutego obchodzimy dzień bez oleju palmowego. Według raportu Frost & Sullivan w Polsce na jednego mieszkańca przypada aż 9,8 kilograma tego tłuszcz
Grupa ENERGA rozpoczyna drugą edycję „Planety Energii”. Uczestnicy ogólnopolskiej akcji edukacyjnej dla najmłodszych dowiedzą się czym jest prąd, skąd go czerpać i jak bezpiecznie z niego korzystać, chronią
Uwolnij wannę na święta!Nadchodzą święta, a w większości polskich domów zaczynają się przygotowania do wigilijnej wieczerzy. Jednym z nieodłącznych elementów tradycyjnej Wigilii Bożego Narodzenia jest
Warszawa, 29.01.2021 r.Informacja prasowaBać się cukru w sokach czy nie? Kto nie słyszał w ostatnim czasie o konieczności ograniczania cukru w diecie? Czy jednak powinniśmy całkowicie rezygnować nawet z tego, który naturalni
82 proc. Polaków jest gotowych zapłacić więcej za produkty oznaczone logo „Przyjazny dla środowiska”, wynika z badania European Trusted Brands przeprowadzonego przez wydawnictwo Reader’s Digest. Wię
Informacja prasowaWarszawa, 25 lipca 2017Szlakiem Złotych Owoców – zabieramy Cię w podróż do Ameryki PołudniowejOjczyzną Złotych Owoców (miechunki peruwiańskiej) jest Ameryka Południowa. To tam spotkać możemy najdorod
Elektroodpady – dlaczego recykling elektrośmieci jest tak ważny?Jak wynika z szacunków Organizacji Narodów Zjednoczonych, każdego roku jako ludzkość wytwarzamy średnio 50 mln ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronic
Polacy wiedzą o smogu coraz więcej i popierają programy wymiany piecówTrwa kolejna zima w trakcie której Polacy oddychają zanieczyszczonym powietrzem. Od kilku dni kraj znów tonie w smogu, a władze wielu miejscowości apelowa�